Menu:























 





2010

Wybierz rok
2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009  2008  ___________________________________________________

12 grudnia 2010r.

Manewry PGRH Warta i GRH Salamandra





W bardzo ciekawych i trudnych warunkach zimowych odbyły się tegoroczne manewry na poligonie w Biedrusku. Razem z naszymi przyjaciółmi z GRH Salamandra zorganizowaliśmy rajd przez teren poligonu na dystansie ponad 5km z użyciem mapy i orientacji w terenie. Nasza grupa brała udział jako Wehrmacht, Salamandra jako ludowe Wojsko Polskie. Warunki na trasie były zróżnicowane, od płytkiej warstwy śniegu, po gęboki o błotnistym dnie. W międzyczasie pruszył śnieg, na otwartych przestrzeniach wiał mroźny i porwisty wiart. To wszystko dało nam pogląd na naturalny trud z jakim spotykali się żołnierze podczas wszelkich manewrów w czasie który odtwarzaliśmy. Było bardzo trudno, a prawie 70 lat temu dochodziło do tego ciągłe skupienie, by nie wpaść w ręce wroga i nie zginąć. My spędziliśmy w tych warunkach parę godzin, wyszliśmy z ciepłych domów, najedzeni. Żołnierze z reguły tego nie mieli.
Do celu dotarliśmy jako pierwsi, czekając na kolegów przy rozpalonym ognisku podzieliliśmy się pierwszymi wrażeniami. Póżniej wszyscy razem zjedliśmy grochówkę i napiliśmy się ciepłej herbaty. Rzadko kiedy docenia się walor ciepłego posiłku i napoju, te warunki umożliwiły to. Na koniec podzieliliśmy sie chlebem i złożyliśmy sobie życzenia świąteczno-noworoczne. Po wszystkim sprzątanie, pożegnanie i powrót do ciepłych domów...

Zdjęcia wkrótce...



9 grudnia 2010r.

Premiera filmu "Kawiarniany gwar"

Tego dnia w Multikinie 51 odbyła się premiera filmu autorstwa pani Joanny Humerczyk pt.: "Kawiarniany gwar według Julianny Łuczkowskiej - Domek". Jest to ekranizacja wspomnień tytułowej Pani Julianny z czasów okupacji hitlerowskiej. Członkowie naszej grupy wystąpili w tym filmie. Wcelili się w rolę żołnierzy niemieckich, odwiedzających kawiarnię, w której pracowała Pani Julianna.
Jesteśmy pełni podziwu dla pracy i zaangażowania autorów. Włożyli w tworzenie tego filmu wiele serca i poświęcili mu sporo czasu. Życzymy dalszych sukcesów i cieszymy się że mogliśmy choć trochę pomóc. Osobiste poznanie Pani Julianny było dla nas wielkim zaszczytem.
Najbliższa projekcja filmu odbędzie się 17 stycznia w Luboniu w Bibliotece Miejskiej. Serdecznie zapraszamy!



14 listopada 2010r.

Niepodległościowy Piknik Historyczny w Luboniu

Na zaproszenie Sekcji Historycznej Towarzystwa Miłośników Miasta Lubonia nasza grupa wzięła udział w Niepodległościowym Pikniku Historycznym w Luboniu. Zaprezentowaliśmy się w mundurach ludowego Wojska Polskiego. Wystawiliśmy naszą kolekcję uzbrojenia i oporządzenia, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.



11 listopada 2010r.

Korowód Niepodległości.

W tym roku Świeto Niepodległości obchodziliśmy w naszym mieście, Poznaniu. Wzięliśmy udział w korowodzie niepodległości, pochodzie, który wyruszył sprzed Urzędu Wojewódzkiego i przeszedł ulicami Fredry, 27 Grudnia, pl. Wolności oraz Paderewskiego na Stary Rynek. Brało w nim udział wiele środowisk, w tym władze miasta i województwa.
W korowodzie wystąpiliśmy w mundurach ludowego Wojska Polskiego. Wystawiliśmy drużynę piechoty. W pochodzie braliśmy udział jadąc pojazdem Halftrack z firmy Mundury Historyczne. Mimo, iż pogoda tradycyjnie nie zachwycała, Poznaniacy tłumnie stawili się na trasie korowodu i u jego celu, Starym Rynku. Dziękujemy!




1 listopada 2010r.

Wszystkich Świętych.

Tradycyjnie już w tym szczególnym dniu, członkowie naszej grupy pełnili wartę honorową przy grobie gen. Stanisława Taczaka, pierwszego dowódcy Powstania Wielkopolskiego. Oprócz tego wystawiliśmy po raz drugi wartę honorową na kwaterze Powstańców Wielkopolskich, znajdującej się na poznańskiej Cytadeli.
Cześć ich pamięci!







28,29 października 2010r.

Sprzątanie kwarter żołnierskich na Cytadeli

Przed dniem Wszystkich Świętych po raz kolejny w ramach Stowarzyszenia Twierdza i Dawny Garnizon Poznań, zainicjowaliśmy akcję sprzątania kwater żołnierskich. W zeszłym roku nasza akcja ograniczyła się do grobów Powstańców Wielkopolskich. W tym roku dzięki ogromnemu odzewowi i zainteresowaniu uczniów z wielu szkół, udało się postprzątać pozostałe kwatery, nie tylko polskich żołnierzy. Swoją obecnośćią zaszczycił nas również w drugim dniu sprzątania Wojewoda Wielkopolski, Pan Piotr Florek. Akcja została doceniona i pochwalona.Dodatkowo Pan Wojewoda zapowiedział pomoc w kolejnych tego typu projektach.
W tym miejscu chcielibyśmy jeszcze raz podziękować wszystkim szkołom i wolontariuszom biorącym udział w akcji. Pokazaliście w ten sposób, że nie zapominacie o historii i dbacie o pamięć poległych! Do zobaczenia za rok!



na zdjęciu: Członkowie PGRH "Warta" oraz W-ce prezes TiDGP.

4 października 2010r.

PGRH "Warta" stowarzyszeniem!


Stowarzyszenie Poznańska Grupa Rekonstrukcji Historycznej "Warta", zostało zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym jako stowarzyszenie z osobowością prawną, pod numerem KRS 000367195.
Szczegółowe dane dot. naszego stowarzyszenia znajdują się w dziale:



17 września 2010r.

71. rocznica napaści ZSRR na Polskę.





W tym historycznym dniu na zaproszenie naszych kolegów z GRH Festung Breslau wzięliśmy udział w widowisku nawiązującym do dwóch wydarzeń z okresu II Wojny Światowej. Pierwszą inscenizacją było przekazanie przez żołnierzy niemieckich (w tej roli nasza grupa) jeńców polskich wojskom Armii Czerwonej w 1939 roku. Drugi pokaz nawiązywał do walk z 1945 roku, w którym to wycofujące się wojska niemieckie bronią ostatnich przyczółków przed nacierającymi wojskami ze wschodu. W tym widowisku nasza grupa wcieliła się w rolę żołnierzy Wojska Polskiego. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i miło spędzony czas.

4 września 2010r.

Strońsko 2010.


Nasza grupa wystąpiła w inscenizacji "Strońsko 2010" organizowanej przez GRH 28 pułku Strzelców Kaniowskich. W inscenizacji wystąpiliśmy w mundurach Wehrmachtu.

1 września 2010r.

Westerplatte.


W tym roku mieliśmy niesamowitą okazję wystąpienia w rekonstrukcji zdarzeń z pierwszych godzin II Wojny Światowej. Wzięliśmy udział w widowisku organizowanym przez pana Bogusława Wołoszańskiego, wystąpiliśmy w roli żołnierzy Wehrmachtu.
Cała inscenizacja odbyła się przy Pomniku Obrońców Wybrzeża, przy wejściu do portu. Wszystko odbyło się zgodnie z realiami z 1939 roku: dzień, miejsce i czas. Cała bitwa wzbogacona była o doskonałe efekty pirotechniczne oraz komentarz pana Wołoszańskiego, wraz z fabularnymi wstawkami na telebimach.
Widowisko oglądali nie tylko mieszkańcy Gdańska, lecz również najwyższe osobistości w kraju, w tym pan prezydent Bronisław Komorowski.
Miejsce i atmosfera magiczna. Dało się odczuć jego powagę. Dla wszystkich naszych uczestników było to ogromne przeżycie.

Po inscenizacji wybraliśmy się zwiedzać Gdańśk. Piękne miasto, masa zabytków. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego wyjazdu.





28 sierpnia 2010r.

Mława 2010.





Mława 2010 - wydarzenie rekonstrukcyjne roku! Tak oceniamy tą inscenizację.

Do udziału po stronie niemieckiej zaprosiło nas Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej "AA7". Nasza grupa wystawiła 8-mio osobową drużynę.
Zarówno organizacja, teren bitwy i jej scenariusz były bardzo dobre. Rzadko udaje się stoczyć potyczkę w terenie, który zapewnia rzeczywisty dystans pomiędzy walczącymi stronami. Mława zapewniła taki teren, dzięki czemu można było w realny sposób oddać (i za razem poczuć) klimat wojny. Ogromne wrażenie zrobił na nas udział pojazdów wojskowych po obu stronach. Organizatorzy sprawili, że ich potencjał został wykorzystany ku chwale widowiska. Bardzo dobra narracja i pirotechnika. Tego wszystkiego na raz w tak dobrym wykonaniu nie spotyka się często na widowiskach w Polsce, oby tak dalej!
Było nam bardzo miło, że mogliśmy wziąć udział w tej inscenizacji. Mamy nadzieję że za rok odbędzie się ona ponownie, bo już nie możemy się doczekać.


21 sierpnia 2010r.

Piknik filmowo-historyczny w Bydgoszczy.





Na zaproszenie Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej Nordland członkowie naszej grupy wzięli udział w pikniku filmowo-historycznym zorganizowanym nad Kanałem Bydgoskim.
Miejsce to w przeszłości posłużyło jako plener do kręcenia zdjęć dla serialu -Czterej pancerni i pies. To tam kręcono sceny wysadzenia tamy i zalania Ritzen ( zalano Rybi Rynek w Bydgoszczy ).
Podczas pikniku odsłonięto pamiątkowy pomnik, którym jest wieża czołgu T-34/85 z kultowym numerem taktycznym "102".
Delegacja naszej grupy wystąpiła w mundurach ludowego Wojska Polskiego. W międzyczasie odbyła się drobna potyczka, w której żołnierze niemieccy stoczyli walkę z drobnym oddziałem Wojska Polskiego. W mundurach tej samej armii, przez cały piknik towarzyszyli nam koledzy z Klubu Pancernych. Impreza miała bardzo sympatyczną atmosferę.


(Członkowie PGRH "Warta" nad Kanałem Bydgoskim.)

15 sierpnia 2010r.

Wojtusiaki - zbiórka krwi


Ten dzień jest bardzo ważny w kalendarzu osób zajmujacych się wojskowością w Polsce. Otóż przypada w nim Święto Wojska Polskiego.
W związku z tym, że jest to dzień wolny od pracy, nasi przyjaciele, Wojtusiaki zorganizowali zibórkę krwi przy poznańskiej palmiarni.
By połączyć przyjemne z pożytecznym, członkowie naszej grupy, umundurowani zaprezentowali kolekcję sprzętu, używanego przez nas w różnego rodzaju inscenizacjach. Nasze stoisko odwiedziło wiele osób, co mamy nadzieję przedłożyło się na ilość zebranej krwi, dla chorych dzieciaków.

23,24 lipca 2010r.

Dzieje Murowanej Gośliny




W ramach Stowarzyszenia Twierdza i Dawny Garnizon Poznań nasza grupa wzięła udział w tegorocznej edycji widowiska pt.: "Dzieje Murowanej Gośliny".
Jest to spektakl, który w skrócie w żywy sposób pokazuje historię miasta Murowana Goślina, od jego początków do wybuchu II Wojny Światowej. Widowisko realizowane jest wszelkimi dostępnymi siłami nie tylko pieniężnymi ale głownie ludzkimi. Angażują się w nie wszystkie środowiska miasta. Ogromnym zaszczytem było włączenie w ten spektakl Stowarzyszenia związanego mocno z Poznaniem, jakim jest TiDGP.
Naszym zadaniem było zwieńczenie całości poprzez pokaz nawiązujący do walk z pierwszych dni września a.d. 1939. Nasza grupa pod swoją opiekę dostała niechlubną rolę najeźdzców. Przygotowanie się do widowiska zajęło nam wiele czasu. Imprezę poprzedzało wiele prób, na które poświecaliśmy nasze popołudnia. Doskwierały upały. Paradoskalnie oba pokazy odbyły się w pogodzie zupełnie innej, pierwszego dnia było chłodno, następnego przyszły ulewne deszcze, które zamieniły "scenę" w wielkie bajoro.
Mimo wszystko zadanie wykonaliśmy bardzo dobrze. Zebraliśmy wiele pozytywnych relacji. Realizatorzy widowiska również byli zadowoleni z naszej pracy.
Mamy nadzieję, że współpraca Murowanej Gośliny z TiDGP będzie kontynuowana.

8-11 lipca 2010r.

Strefa Militarna


Również w tym roku udało nam się gościć na największym zlocie rekonstruktorów w Polsce, Strefie Militarnej.
W tym roku jeszcze przed imprezą było wiadomo, iż zainteresowanie nią przez środowisko jest ogromne. Na miejscu dało się to odczuć. Ogromna ilość naszych kolegów sprawiła, że poziom wystaw, wyglądu i zachowania uczestników zlotu był naprawdę wysoki.
Nasza grupa wystąpiła w mundurach dwóch naszych sekcji, ludowego Wojska Polskiego oraz Wehrmachtu. Wojsko Polskie zaprezentowało umocnione stanowisko rkm wzbogacone o ekspozycję broni. Natomiast sekcja Wehrmachtu przygotowała umocnione podziemne stanowisko karabinu MG 42.
Impreza wyszła bardzo dobrze, atmosfera była jak zwykle wspaniała. Jedynym mankamentem imprezy była temperatura. W czasie jej trwania przez nasz kraj przewijała się fala upałów. Codziennie mieliśmy do czynienia z temperaturą powyżej 30 stopni Celcjusza. Nasz okop doskonale chronił nas przed upałami.
Chcielibyśmy pogratulować i podziękować organizatorom za przygotowanie tej bardzo dobrej imprezy. Warto było czekać na nią cały rok. Czekamy na kolejną...





19 czerwca 2010r.

Bitwa Wyrska 2010.


Na zaproszenie Stowarzyszenia na Rzecz Zabytków Fortyfikacji "Pro Fortalicium" wzięliśmy udział w tegorocznej "Bitwie Wyrskiej". Impreza ma już stałe miejsce w kalendarzu imprez rekonstrukcyjnych, jednak nasza grupa brała w niej udział po raz pierwszy. Przemierzyliśmy z Poznania ogromną odległość, ale warto było. Spotkaliśmy wielu starych dobrych znajomych, oraz poznaliśmy wielu nowych ludzi. Dziękujemy!

1 czerwca 2010r.

Dzień dziecka w CSWL.


Dzięki uprzejmości Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu, nasza grupa wzięła udział w organizowanym na terenie Centrum Dniu Dziecka. Mieliśmy wielką przyjemność rozstawić nasz sprzęt w towarzystwie wspaniałych eksponatów Muzeum Broni Pancernej, czołgu t-34 oraz działa su-100. Obok nas wspaniale prezentował się StuG IV.
Nasze stanowisko odwiedziło wielu ludzi, w tym świętujące w tym dniu dzieci.Ogromną radość wywołała możliwość wejścia na czołg, zajrzenia do środka oraz przymiarki hełmów lub do karabinów.





15 maja 2010r.

Noc Muzeów 2010.


Dzięki uprzejmości Wielkopolskiego Muzeum Wojskowego, również w tym roku nasza grupa wzięła czynny udzał w Nocy Muzeów. Wystawiliśmy mały posterunek ludowego Wojska Polskiego, przy którym prezentowaliśmy część naszego sprzętu, umundurowanie i uzbrojenie. Dodatkowo wydaliśmy z tej okazji specjalne pocztówki, które by były ważne musiały być przez nas opieczętowane. W tym dniu się we znaki całej imprezie dało odczuć zdobycie przez naszą drużynę piłkarską, Lecha Poznań tytułu mistrza Polski. Ogrom kibiców, rozradowanych wygraną i tytułem Kolejorza uniemożliwił dalsze funkcjonowanie Nocy Muzeów w Wielkopolskim Muzeum Wojskowym, przez co byliśmy zmuszeni zakończyć po godzinie 23:00.

8-9 maja 2010r.

Bitwa Żmigrodzka.




Udało się! Nasza grupa jednak wzięła udział w organizowanej przez kolegów z GRH 7DAK imprezie w Żmigrodzie. Mimo, iż pierwszy termin okazał się datą tragiczną w historii najnowszej całość zorganizowano ponownie.
Bitwa Żmigrodzka odbyła się po raz pierwszy i zapowiedziano, że nie ostatni. Bardzo się nam podobało, organizacja była świetna, towarzystwo doborowe, a atmosfera wyśmienita.
Nasza grupa wystąpiła w mundurach dwóch stron konfliktu, ludowego Wojska Polskiego oraz Wehrmachtu. Czekamy na następny raz...

24,25 kwietnia 2010r.

25. DNI UŁANA.





Już po raz drugi naszej grupie przypadło współorganizowanie Dni Ułana. Naszym zadaniem było zorganizowanie inscenizacji historycznych i zlotu rekonstruktorów na poznańskiej Cytadeli.

24 kwietnia na polanie pod Dzwonem pokoju rozpoczęło się budowanie obozowiska historycznego oraz popołudniu prezentacja dla zwiedzających. Każda z grup zaprezentowała bogate stanowiska na których zwiedzający mieli okazję obejrzeć sprzęt, uzbrojenie i pojazdy używanie podczas II Wojny Światowej.

Następnego dnia, w niedzielę rozpoczął się Festyn Kawaleryjski. Obozowisko historyczne przeżywało oblężenie. Dojechały kolejne pojazdy, które niedługo później wzięły udział w inscenizacjach.
Po godzinie 14:00 odbyła się pierwsza planowana inscenizacja pt.:"Potyczka graniczna - wrzesień 1939", prezentująca pierwsze godziny II Wojny Światowej. Bitwa rozpoczęła się przełamaniem szlabanu granicznego, zwieńczyła ją wspaniała szarża świętujących w tym dniu ułanów.
Druga inscenizacja "Brandenburgia '45" odbyła się po godzinie 16:00. W 65. rocznicę zakończenia wojny, chcieliśmy pokazać potyczkę ukazującą ostatnie tygodnie jej trwania w Europie.
W inscenizacji zaprezentowano potyczkę oddziałów niemieckich cofających się do Berlina ze ścigającycmi ich oddziałami Armii Czerwonej oraz Wojska Polskiego. W inscenizacji największe wrażenie zrobił ostrzał moździerzy niemieckich, przygotowany przez GRH Festung Breslau z Wrocławia oraz wspaniałych pirotechników.
Całej imprezie sprzyjała wspaniała pogoda, ciepło i słonecznie. Wielu do domu zawiozło pierwszą opaleniznę :) .

W zlocie i inscenizacjach udział wzięły:

1. Grupa Rekonstrukcji Historycznej 7 Dywizjon Artylerii Konnej
2. Stowarzyszenie Miłośników Historii Wojskowości przy Lubuskim Muzeum Wojskowym
3. Fundacja Historii Polskiej Broni Pancernej
4. Wronieckie Stowarzyszenie Historyczne „Historica”
5. Grupa „Pancerni 39”
6. Grupa Rekonstrukcji Historycznej Salamandra
7. Wielkopolska Grupa Miłośników Historii „Wiarus”
8. Towarzystwo Miłośników Miasta Lubonia
9. Grupa Rekonstrukcji Historycznej Festung Breslau
10. Ostrowska Grupa Rekonstrukcji Historycznej
11. Grupa Rekonstrukcji Historycznej Nordland
12. Stowarzyszenie Kawaleryjskie im. 7 Pułku Strzelców Konnych Wielkopolskich
13. Poznańska Grupa Rekonstrukcji Historycznej „Warta”

Mamy nadzieję że wszyscy uczestnicy miło spędzili czas. Nam jako gospodarzom było Was bardzo miło gościć, wszystkim bardzo dziękujemy!

Zdjęcia z imprezy - wkrótce!




1 kwietnia 2010r.

Koncert charytatywny "Warto pomagać".


PGRH "Warta" gorąco zaprasza na koncert organizowany przez naszych przyjaciół Wojtusiaków na rzecz pomocy chorym dzieciom. Szczegóły na plakacie. Bilety dostępne również u członków naszej grupy.




Plakat w większej rozdzielczości dostępny TUTAJ!



9 marca 2010r.

Strefa Militarna "Dotyk żywej historii".

Nasza grupa po raz kolejny miała przyjemność wystąpić w programie "Strefa Militarna". W dzisiejszym odcinku wyemitowanym w TVP3 Poznań o godzinie 18:40 opowiadaliśmy o rekonstrukcji historycznej. W programie występuje również GRH Big Red One. Zapraszamy do obejrzenia programu.


część 1.


część 2.

Dzięki uprzejmości TVP3 Poznań.



2 marca 2010r.

Z życia grupy...


23 lutego br. nasza grupa, na zaproszenie Towarzystwa Miłośników Miasta Lubonia, wzięła udział w mini pokazie wojskowym, po którym uczestniczyliśmy w składaniu kwiatów pod pomnikiem, Zniczem Pamięci Pokoju. Całość zwieńczyła projekcja filmu "Jasnowłosa Prowincja" autorstwa Pana Jacka Kubiaka, która do sali ściągnęła sporą ilość widzów. Po projekcji wywiązała się dyskusja na temat spraw poruszonych w filmie.



28 lutego, 2 członków naszej grupy wzięło udział w prezentacji pamiątek po walkach o zamek w Poznaniu w 1945 roku w Centrum Kultury „Zamek” w Poznaniu. Prezentację prowadził Przemysław Maćkowiak.
Zaprezentowaliśmy sylwetki żołnierzy walczących w tym czasie w mieście, piechura Armii Czerwonej oraz strzelca KM, Wehrmachtu.
Spotkanie odbyło się w ramach cyklu imprez „2010 - stulecie Zamku”. Całość cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.


fot: Piotr Kieruzal.


1 marca 2010r.

"Bitwa o Poznań".


"Cytadela padła!", te słowa zakończyły widowisko historyczne, na poznańskiej Cytadeli 21 lutego tego roku. Jako główny organizator imprezy, chcielibyśmy jeszcze raz podziękować wszystkim uczestnikom i osobom, które pomogły nam przy organizacji.
"Bitwa o Poznań" mimo skromnego kapitału i możliwości została dobrze przyjęta przez widzów, jest nam z tego powodu bardzo miło.
Całość przerosła nasze oczekiwania. Zgłosiło się do nas wiele grup z chęcią udziału w bitwie, natomiast publiczność była ogromna. Cieszymy się, że nasze widowisko spotkało się z tak dużym zainteresowaniem. Mamy nadzieję, że uda nam się kontynuować ten pomysł w następną rocznicę.
W naszej galerii pojawiły się zdjęcia z "Bitwy o Poznań", autorstwa naszego przyjaciela Piotra Zarzyckiego, za co mu bardzo dziękujemy. Zapraszamy do oglądania!

ZDJĘCIA "Bitwa o Poznań" 2010


8 luty 2010r.

"Bitwa o Poznań" - zaproszenie.



Poznańska Grupa Rekonstrukcji Historycznej "Warta", w ramach projektu: Twierdza i Dawny Garnizon Poznań, zaprasza na widowisko historyczne pt.: "Bitwa o Poznań".

Impreza odbędzie się 21 lutego 2010 r. przy Bramie Polnej na poznańskiej Cytadeli (dojście od strony ul. Za Cytadelą), o godz. 12.00.

Nasze widowisko ma charakter lokalny, z racji małej powierzchni pola do walki oraz małych środków finansowych.
Do współpracy zaprosiliśmy grupy i stowarzyszenia z Poznania i okolic:

GRH Wiarus,
GRH Salamandra,
WSH Historica,
SH Towarzystwo Przyjaciół Miasta Lubonia,
Ostrowska GRH
KŻRLOK Commando, (obsada i pojazd Jeep Willis),

i inni.

Bardzo gorąco zapraszamy wszystkich pasjonatów historii, szczególnie z Poznania i okolic.

Poniżej link do plakatu w większej rozdzielczości. (Mapka jak dotrzeć)
PLAKAT

17 stycznia 2010r.

Moto Weteran Bazar - Łódź.


W tym roku gościliśmy na Prezentacji Grup Rekonstrukcji Historycznej podczas Moto Weteran Bazaru, 16 stycznia 2010 roku. Z racji sporej ilości tekstu i zdjęć zapraszam do lektury osobnego artykułu dotyczącego tej imprezy.

ARTYKUŁ.



Aktualności
< 2011 - 2009 >


 

 PGRH Warta 2009 by Jankes. All rights reserved.